Electrive scrie că sistemul celor de la i-charging constă într-o unitate principală de alimentare și doi sateliți cu câte un port de încărcare fiecare, iar puterea totală poate fi împărțită la cel mult șase conectori. Deci, sistemul poate furniza cel puțin 250kW, dacă șase vehicule sunt conectate în același timp, respectiv până la 1.5 MW, dacă doar un vehicul se alimentează.

Eficiența stației, spun reprezentanții i-charging, este de 98-99%, iar stația în sine, care are și un ecran de 37 de inch pentru informații cu privire la sesiunea de încărcare, poate fi dotată cu încărcătoare MCS pentru vehicule grele sau CCS pentru vehicule electrice convenționale.

Pedro Moreira da Silva, CEO of i-charging, spune că „scopul nostru este să oferim o soluție care să sprijine tranziția către mobilitatea fără emisii prin încărcare mai rapidă și mai eficientă de mașini și utilaje electrice.”

Sistemul, numit i-light, ar putea fi certificat până la finele lui 2025, spun oficialii, și tot până atunci își doresc să și instaleze prima stație de încărcare cu viteze de până la 1.5 MW.