Conform Electrive, investițiile promise vor crește capacitatea de producție de la 80 GWh la 120 GWh, iar celulele fabricate vor fi folosite mai ales în industria auto. Oficialii japonezi cer ca industria japoneză să producă anual baterii cu o capacitate de circa 150 GWh până în 2030, contribuind chiar ei cu 2.44 milioane de dolari la efort.

Două dintre filialele celor de la Toyota, se vor ocupa de cercetare și dezvoltare, dar și de producție, mai exact Prime Planet Energy & Solution, care va dezvolta noile baterii, respectiv Primearth EV Energy, care le va produce.

Președintele și CEO-ul Nissan Makoto Uchid spune că producătorul se va concentra pe baterii LPF (litiu-fier fosfat), pentru a oferi vehicule electrice mai accesibile pe piață. „Bateriile, care vor fi dezvoltate și produse în masă în Japonia, vor fi instalate în vehicule electrice de mici dimensiuni, începând cu anul financiar 2028. Vrem să facem din Japonia unul dintre principalele centre de producție ale bateriilor LPF”, adaugă acesta.

Producătorul japonez de baterii Panasonic se va ocupa de mare parte din producție, crescându-și capacitățile existente cu 26.5 GWh. Astfel, 20 GWh din această cantitate va merge către Subaru, în vreme ce 6.5 GWh va fi utilizată de Mazda. Astfel, Panasonic va avea o cotă de producție de 40 GWh din capacitatea totală.