Electrive scrie că, potrivit lui Marin Gjaja, chief operating officer al diviziei de electrificare Ford Model E, motivul este o încetinire a adopției mașinilor electrice, dată de prețurile ridicate ale bateriilor și a nesiguranței ce ține de subvențiile acordate pentru aceste modele. Acesta este motivul pentru care producătorul american va oferi șoferilor vehicule pe care aceștia sunt mai dispuși să le cumpere, date fiind circumstanțele.

Gjaja a declarat într-un interviu pentru Autocar că „nu cred că ne putem implica într-o direcție cu totul până când clienții noștri nu decid chiar ei acest lucru, iar acest lucru se întâmplă diferit în fiecare regiune. Nu credem că o abordare complet electrică până în 2030 este benefică pentru business-ul nostru sau pentru clienții noștri.”

El adaugă faptul că electrificarea pe termen lung rămâne un obiectiv pentru companie, dar pentru a putea reduce costurile bateriilor și pentru a produce celule cu chimii performante ar putea fi nevoie de mai multe decenii.

Anul trecut în iunie, Ford a deschis Centrul pentru Mașini Electrice de la fabrica sa din Koln, Germania, după ce a investit două miliarde de dolari în conversia sa pentru producția de modele nepoluante.

În ce privește planurile Ford pentru viitoarea sa fabrică din Valencia, oficialii Ford nu au încă o strategie clară pentru aceasta, însă Gjaja spune că producătorul de vehicule va dezvolta o platformă multi-energetică pentru modelele europene.

„Aceasta este strategia noastră în prezent, pentru că ne oferă cea mai bună șansă de succes dată fiind piața europeană și unde ne aflăm cu adopția ( n.r. mașinilor electrice).”

Primul model Ford construit pe baza acestei platforme ar putea ajunge pe piață în 2027, iar capacitatea anuală de producție ar putea fi de 300.000 de unități.