Electrive scrie că sistemul utilizează un număr de 762 de baterii de la Mercedes-Benz, Nissan și Stellantis, iar bateriile stochează energia produsă pe timpul zilei de panourile solare.

Reîntrebuințarea bateriilor uzate, o măsură de sustenabilitate

Prin reutilizarea modulelor de baterii uzate de pe mașini electrice, durata de operare a acestora poate fi extinsă, iar astfel, producătorii pot amâna reciclarea lor, lucru care contribuie la economia circulară. Bateriile uzate sunt avantajoase și pentru companiile care le vor utiliza, pentru că ele vin la un preț mai mic, fără ca performanța să sufere foarte mult, mai ales în condițiile impuse de stocarea energetică.

Experții din domeniul reutilizării bateriilor uzate spun că doar 10% din modulele instalate în prezent pe mașinile electrice ar putea fi suficiente pentru utilizarea optimă a surselor regenerabile de energie și pot echilibra sistemul energetic global.

Bateriile uzate de la mașini electrice pot fi utilizate încă 10-15 ani după ce au fost recuperate de pe vehicule și chiar dacă prețul modulelor noi a scăzut și este mai competitiv, acest lucru s-ar putea schimba pe viitor, când materia primă va fi mai puțină.

Sursă foto: Nissan