18 Decembrie 2025De sărbători generăm cu 30% mai multe deșeuri. Care este motivul
În timpul sezonului festiv, sistemele de colectare și gestionare a deșeurilor se confruntă cu o creștere semnificativă a volumelor generate de populație. În această perioadă se înregistrează creșteri de până la 30% ale cantității de deșeuri, comparativ cu intervalele obișnuite ale anului, potrivit unei analize Clean Recycle.