13 Iulie 2025Județul Constanța dă startul celei de-a 10 ediții a campaniei „România Reciclează”
Campania națională de colectare a deșeurilor electrice și electronice (DEEE) „România Reciclează” debutează pe 15 iulie în județul Constanța, în localitatea Grădina, unde toate primăriile din țară sunt invitate să se alăture programului care a dus la colectarea a peste un milion de kilograme de deșeuri electrice și electronice din gospodăriile românilor.